E-book 

Sezónní stravování

Naučte se stravovat s respektem k dané sezóně. Poznejte se mnou vědu i prvky tradiční medicíny, které se skrývají za kouzlem sezónního stravování. Cesta k dlouhodobě udržitelnému stravování začíná právě zde!

 Co vás čeká 

v e-booku se dozvíte

 • Perspektivy vycházející z tradičního i vědeckého hlediska.
 • 10 přehledných tabulek pro správný výběr potravin dle sezóny​.
 • Kolikrát denně jíst.
 • Jednoduchá schémata se skladbou jídel bez počítání kalorií a použití kuchyňské váhy.
 • Vyskládaný talíř makroživin pro každé roční období.
 • 10 inspirativních pokrmů pro každé roční období.
 • Často kladené otázky k sezónnímu stravování.

Důvod proč jsem si vybrala e-book byl jednoduchý. Zajímá mě moderní přístup ke stravování a zároveň bych si ráda udržovala postavu a nenabírala zbytečná kila. Kniha mi tímto ukázala jednoduchou cestu, kterou je snadné dodržovat.

Kniha je napsaná hezky, tabulky s doporučením, kdy jakou potravinu konzumovat mě nadchly a přijdou mi velmi praktické. Foto ukázka jídel je zajímavá avšak řekla bych, že recepty jsou v zimě spíše masitější a pro muže. I přesto si lze z tabulek v zimě vybrat plno jiných alternativ.

​Knihu bych doporučila všem, kteří zastávají určitý směr ve stravě jako je například keto dieta, vegetariánství a podobně. Dotyční pochopí, že tyto extrémní výživové směry nejsou udržitelné.

MARKÉTA V.

0
různých perspektiv sezónního stravování
0
zdrojů (z toho 19 vědeckých)
0
stran

 Objevíte 

Co zjistíte

 • E-book vás naučí vnímat potraviny z pohledu tradiční čínské medicíny, ajurvédy, mitochondrií, deuteria, světla a mikrobiomu, nikoliv ze zastaralého makropohledu (bílkoviny, sacharidy a tuky).
 • Pochopíte 6 perspektiv sezónního stravování a nastavíte si skutečně zdravé stravování.
 • Získáte 10 tabulek pro orientaci při nákupu potravin.
 • Nesetkáte se s extrémy jako keto dieta či veganství.
 • Zjistíte, že neexistují zakázané potraviny, jen závisí na množství a době, v kterou dané potraviny konzumujeme.
 • Pochopíte problematiku: Kolikrát denně jíst?
 • Dle jednoduchých schémat si nastavíte množství makroživin pro každé roční období, aniž byste museli použít kalorické tabulky.

„Naučte se stravovat tak, jak to příroda zamýšlela.“

 STÁHNĚTE SI ZDARMA UKÁZKU E-BOOKU: 

Sezónní stravování

Naučte se stravovat s respektem k dané sezóně. Poznejte se mnou vědu i prvky tradiční medicíny, které se skrývají za kouzlem sezónního stravování. Cesta k dlouhodobě udržitelnému stravování začíná právě zde!

 Pro koho je 

Největší užitek má

 • Pro začátečníky, kteří nemají s žádným stravovacím stylem zkušenosti.
 • Pro lidi, kteří již vyzkoušeli vše od veganství po keto dietu a stále nemohou najít to pravé.
 • Pro pokročilé, kteří dlouhodobě na svém stravovacím stylu prosperují, ale cítí, že potřebují změnu.
 • Pro ty, kteří se chtějí zbavit otěží v podobě kalorických tabulek nebo kuchyňské váhy.
 • Pro všechny, kteří chtějí dlouhodobě udržitelné stravování, na kterém budou prosperovat celý život!
 • Pro ty z vás, co chcete udržitelně hubnout, udržet hmotnost nebo nabírat svalovou hmotu.

„V sezónním stravování nejsou zakázané potraviny. Řídíme se pouze množstvím a dobou, kdy je potravina zkonzumována.“

 Reference 

Jak e-book hodnotíte

Již dlouhou dobu jsem pátral po nějaké úpravě svého stravovacího režimu, který by měl dlouhodobě udržitelný charakter. Problém všech přístupů, které jsem zkoušel dříve byl ten, že pro mě nebylo reálné je držet setrvale.

Obvykle se jednalo o vypuštění některých složek potravy, bez kterých si to ale jde jen těžko představit. Typickým příkladem je eliminace pečiva, výrazná redukce tučných složek nebo zaměření se jen na jeden sektor potravin.

Další nevýhodou byl dočasný charakter, tedy „dodržuj po určitou dobu“.

Šimonův e-book Sezonní stravování má jednu ohromnou výhodu, nezakazuje vpodstatě žádné potraviny, jen vás směřuje k přemýšlení o jejich hodnotě pro naše tělo a jejich konzumaci v určitou denní dobu či v příslušném ročním období. Zatím mohu posuzovat pouze podle zimního režimu, kterým jsem začínal, ale systém mi velmi vyhovuje a hlavně mi dává smysl jako celek. Doporučení jsem snadno zařadil do své denní stravovací rutiny a nestala se jen dočasnou změnou či dalším pokusem v řadě, ale zřejmě trvalou součástí mého přístupu ke stravování.

E-book má velmi dobrou strukturu a díky seznamům potravin a tabulkám pro jednotlivá období se člověk rychle zorientuje, které složky v daném období preferovat. Některé aspekty je dobré si ujasnit přímo se Šimonem v rámci konzultací. Ty pak užitnou hodnotu e-booku jednoznačně posunují ještě na vyšší level. Speciálně konzultační část o úpravě mikrobiomu a obnově střevní bariéry mi zasadila chybějící kameny do celé mozaiky.

E-book vřele doporučuji každému, kdo nehledá dočasný způsob, jak shodit pár přebytečných kil, ale tomu, kdo má zájem se zamyslet nad způsobem svého stravování a přístupu k životu jako celku, který ovlivňuje nejen fyzický aspekt těla.

MICHAL ŘEZNÍČEK

Šimonův e-book mě moc potěšil, nejsem fanoušek diet a tohle je tak přirozený způsob stravování, že to je spíš životním stylem, který se dá s lehkostí žít dlouho, ideálně napořád. Pokud se na něj člověk nacítí a začne ho žít, tak se naciťuje i na krásu přirozenosti co se cyklů přírody týče.

​E-book není složitý, teoretická část jednoduše shrnuje vše podstatné na několika stránkách a zbytek už je jen o tom, jak začít a žít to. Sezónní stravování má šmrnc a rozhodně ho doporučuji všem, co si chtějí stravování ve svém životě už nadobro vyřešit a složitě nad ním nedumat.

PAVEL VONDRÝSKA

Hledala jsem novou cestu ke zdravému já. Trpím Crohnovou chorobou a u tohoto onemocnění je velmi důležité mít střeva v pořádku. Zvolila jsem tento e-book z toho důvodu, protože Šimona sleduji na Instagramu už delší dobu a vím, že se už delší dobu věnuje střevům. Takže toto pro mě byla jasná volba.

E-book mi ukázal zcela nový přístup ke stravování, který mě jednak baví, ale druhak mi ukázal spousty nových stravovacích metod, vysvětlil mi kdy je důležité jíst jaké potraviny, jak mít rozložené potraviny na talíři a spousty dalších věcí, které jsem nevěděla.

E-book je velmi přehledný, je velice praktický, dokážu si sama plnohodnotně složit nákupní seznam, aniž bych nemusela pak doma přemýšlet co budu vařit, a prostě z těchto potravin vždy dokážu něco vymyslet.

​Nejvíce se mi na něm líbily tabulky, díky kterým se už navždy zorientuji při nákupu potravin, dále se mi velice líbila inspirace jak si poskládat a sestavit potraviny na talíř.

Tento e-book bych ráda doporučila všem, kteří se hledají ve stravování. Dále bych to velice ráda doporučila lidem, kteří trpí onemocněním ať už střev nebo jakýmkoli jiným.

TEREZA HARAMULOVÁ

 Objednávka 

Vyplňte své údaje

Prodejní formulář je vytvořen v systému SimpleShop.cz.