Reference 

Vaše hodnocení

Přehráním videa souhlasíte se zásadami ochrany osobních údajů YouTube.

Zjistit vícePovolit video

RICHARD LUPOMĚSKÝ

Šimonův e-book mě moc potěšil, nejsem fanoušek diet a tohle je tak přirozený způsob stravování, že to je spíš životním stylem, který se dá s lehkostí žít dlouho, ideálně napořád. Pokud se na něj člověk nacítí a začne ho žít, tak se naciťuje i na krásu přirozenosti co se cyklů přírody týče.

​E-book není složitý, teoretická část jednoduše shrnuje vše podstatné na několika stránkách a zbytek už je jen o tom, jak začít a žít to. Sezónní stravování má šmrnc a rozhodně ho doporučuji všem, co si chtějí stravování ve svém životě už nadobro vyřešit a složitě nad ním nedumat.

PAVEL VONDRÝSKA

ALEŠ VRANÝ

Dlouho jsem hledal někoho, kdo by mi poradil komplexně se všemi zdravotními problémy. V té době jsem se potýkal s adrenálním vyčerpáním, hormonální dysbalancí, poruchami spánku, špatným mikrobiomem. Ani už nevím, jak jsem Šimonův profil objevil, ale jsem za to velmi rád. Hned jsem věděl, že to je přesně ten, koho hledám a objednal si první konzultaci.

Dlouhodobá spolupráce mi velmi pomáhá. Postupem času se mi zlepšil spánek, snížil stres, zlepšilo HRV. Naučil jsem se stravovat v průběhu roku, vím jaký vliv má jaká potravina a to i s ohledem na roční období. I mikrobiom se zlepšuje, ale zde máme ještě na čem pracovat a zde mám také největší podporu od Šimona, za což velmi děkuji.

​Řešíme jednotlivé aspekty krok po kroku, tak jak mi to vyhovuje a jak stíhám měnit své návyky. Šimon vždy představí několik scénářů, jak problematiku řešit, takže si každý může vybrat co mu vyhovuje. Zároveň na základě informací doporučí nejlepší scénář. Pokud je třeba, podporuje a radí velmi ochotně i mimo konzultaci.

Dlouhodobou spolupráci doporučuji všem. Je totiž velmi dobré porozumět svému tělu, jeho signálům a umět na ně správně zareagovat. To je přesně to, co Vás dlouhodobá spolupráce naučí a k čemu Vám dá potřebné nástroje.

Celkově jsem spokojená a z výsledků velmi nadšená.

​Na začátku jsem měla problémy se spaním, které začaly po nočním vstávání k miminku. Nemohla jsem se vrátit na svou původní váhu před těhotenstvím a stále u mě přetrvávalo akné a záněty na obličeji, se kterými jsem se potýkala od puberty, přes to že jsem vyřadila lepek i laktózu a jedla téměř jen biopotraviny.

Co mě přesvědčilo jít do spolupráce právě se Šimonem, je jeho celkový přístup, který na mě působí velmi odlišně od většiny nutričních poradců a výživářů, jelikož nepřináší nesmyslné jídelníčky, kalorické tabulky, diety či nutnost nákupu speciálních suplementů a produktů na hubnutí. Dále také neopakuje a nestaví na zažitých paradigmatech, ale naopak přináší nové a moderní pohledy jak ze světa medicíny a nových výzkumů, tak ale i velkou část holistického přístupu. Dohromady to podává srozumitelnou formou, které porozumí i laik, přes to, že se to zakládá na odborných faktech.

Mé výsledky - jím dle sezónního stravování, lokálně, bio. Přirozeně jsem se vrátila do velikosti oblečení před těhotenstvím, srovnala jsem si cirkadiánní rytmus, vyladila střevní mikrobiom, pleť mám bez jediného pupínku a jsem plná energie a to i přes to, že konzumuji lepek i laktózu a to neomezeně. Celkově jsem díky Šimonovi dokázala jít více směrem k samozásobitelství a životnímu stylu, který mi dává největší smysl.

Co bych ještě na závěr chtěla podtrhnout je Šimonova lidská stránka. I když jsem něco udělala jinak nebo vůbec, nikdy jsem na sezeních neměla nepříjemný pocit, který by byl dost demotivující. Naopak, Šimon má velké pochopení pro všechny komplikace, které mohou cestou za vytouženou postavou nastat. Proto jsem se vždy na další sezení těšila.

Komu bych spolupráci se Šimonem doporučila? Všem, kteří už jsou skutečně rozhodnuti něco dělat. Dostanete k tomu ty nejlepší podmínky a zbytek už je na vás. Naopak bych ji nedoporučovala lidem, kteří čekají instantní zázračné řešení bez práce či zkratky, které však nefungují.

DIANA LECHNER

MICHAL ŘEZNÍČEK

Již dlouhou dobu jsem pátral po nějaké úpravě svého stravovacího režimu, který by měl dlouhodobě udržitelný charakter. Problém všech přístupů, které jsem zkoušel dříve byl ten, že pro mě nebylo reálné je držet setrvale.

Obvykle se jednalo o vypuštění některých složek potravy, bez kterých si to ale jde jen těžko představit. Typickým příkladem je eliminace pečiva, výrazná redukce tučných složek nebo zaměření se jen na jeden sektor potravin.

Další nevýhodou byl dočasný charakter, tedy „dodržuj po určitou dobu“.

Šimonův e-book Sezonní stravování má jednu ohromnou výhodu, nezakazuje vpodstatě žádné potraviny, jen vás směřuje k přemýšlení o jejich hodnotě pro naše tělo a jejich konzumaci v určitou denní dobu či v příslušném ročním období. Zatím mohu posuzovat pouze podle zimního režimu, kterým jsem začínal, ale systém mi velmi vyhovuje a hlavně mi dává smysl jako celek. Doporučení jsem snadno zařadil do své denní stravovací rutiny a nestala se jen dočasnou změnou či dalším pokusem v řadě, ale zřejmě trvalou součástí mého přístupu ke stravování.

E-book má velmi dobrou strukturu a díky seznamům potravin a tabulkám pro jednotlivá období se člověk rychle zorientuje, které složky v daném období preferovat. Některé aspekty je dobré si ujasnit přímo se Šimonem v rámci konzultací. Ty pak užitnou hodnotu e-booku jednoznačně posunují ještě na vyšší level. Speciálně konzultační část o úpravě mikrobiomu a obnově střevní bariéry mi zasadila chybějící kameny do celé mozaiky.

E-book vřele doporučuji každému, kdo nehledá dočasný způsob, jak shodit pár přebytečných kil, ale tomu, kdo má zájem se zamyslet nad způsobem svého stravování a přístupu k životu jako celku, který ovlivňuje nejen fyzický aspekt těla.

Hledala jsem novou cestu ke zdravému já. Trpím Crohnovou chorobou a u tohoto onemocnění je velmi důležité mít střeva v pořádku. Zvolila jsem tento e-book z toho důvodu, protože Šimona sleduji na Instagramu už delší dobu a vím, že se už delší dobu věnuje střevům. Takže toto pro mě byla jasná volba.

E-book mi ukázal zcela nový přístup ke stravování, který mě jednak baví, ale druhak mi ukázal spousty nových stravovacích metod, vysvětlil mi kdy je důležité jíst jaké potraviny, jak mít rozložené potraviny na talíři a spousty dalších věcí, které jsem nevěděla.

E-book je velmi přehledný, je velice praktický, dokážu si sama plnohodnotně složit nákupní seznam, aniž bych nemusela pak doma přemýšlet co budu vařit, a prostě z těchto potravin vždy dokážu něco vymyslet.

​Nejvíce se mi na něm líbily tabulky, díky kterým se už navždy zorientuji při nákupu potravin, dále se mi velice líbila inspirace jak si poskládat a sestavit potraviny na talíř.

Tento e-book bych ráda doporučila všem, kteří se hledají ve stravování. Dále bych to velice ráda doporučila lidem, kteří trpí onemocněním ať už střev nebo jakýmkoli jiným.

TEREZA HARAMULOVÁ

1. Proč ses rozhodl/a pro program Lean&Longevity? Co tě k tomu vedlo? Jaký problém sis tím chtěl/a řešit?

Do programu Lean&Longevity jsem vstoupil po sledování profilu Šimona na IG - přišlo mi zajímavé, že se nejedná o profil, který doporučuje věci jako každý jiný profil, kde se doporučují všelijaké metody. Šimon opírá svá doporučení o mnoha četné studie a dává důraz na udržitelnost a lokálnost, což velmi oceňuji. Považuji se za odborníka na diety, protože jsem za život vyzkoušel snad už vše, co lze :O) Ale přístup Šimona a celý program mě naučili do života zařadit návyky, které mi před tím přišli jako nemožné, ale díky sledování v tabulkách a pravidelných konzultacích jsem vše plynule zařadil do života. 

2.  Jak ti pomohl program vyřešit tvoje problémy? 

Jsem poměrně vytížený člověk, takže je pro mne zásadní jednoduchost, kterou je tento program naprosto nabitý! Zhubl jsem 10 kilo a přiblížil jsem se k vysněné postavě, protože váha mi stačila v hlavě snížit klidně i jen o polovinu dosažené, ale dvojnásobné snížení váhy oproti očekávání potěšilo :O) Nyní pracuji v silovém tréninku na tom, aby moje tělo získalo na flexibilitě a pevnosti - aby dobře vypadala a zároveň se cvičení stalo nedílnou součástí mého relaxu/života. 

3. Jaká má program klady / zápory? Co se ti na něm nejvíce líbí? Jak si s ním spokojený/á?

Program je skvělý v tom, že Vás provede celým procesem - v mém případě to bylo lehce přes rok, kde jsem měl vždy dost času na to, abych zapracoval nové návyky. Šimon má velmi dobře podchycené veškeré podpůrné nástroje, jako jsou progress tabulky, online podpora. Co pro mne občas složité, tak byly předehrané přednášky, které jsou docela obsáhlé a jsou hodně do detailu, což mne ne vždy úplně dokázalo udržet v pozornosti, ale následná live konzultace vše uvedla na pravou míru. 

4. Komu dalšímu bys dlouhodobou spolupráci doporučil/a?

Pokud uvažujete nad svým tělem jako nad něčím, na čem Vám záleží a nechcete mít kila navíc, tak je tento program přesně pro Vás. Já jsem busy podnikatel, který je nyní spokojený s váhou a přístupem k jídlu. Už dávno se  netrápím hladověním nebo nemám výčitky, pokud si trochu „ulítnu“ na oslavě. Lean&Longevity není cíl, ale životní styl. 
Díky, Šimone!

TOMÁŠ KRESL

Důvod proč jsem si vybrala e-book byl jednoduchý. Zajímá mě moderní přístup ke stravování a zároveň bych si ráda udržovala postavu a nenabírala zbytečná kila. Kniha mi tímto ukázala jednoduchou cestu, kterou je snadné dodržovat.

Kniha je napsaná hezky, tabulky s doporučením, kdy jakou potravinu konzumovat mě nadchly a přijdou mi velmi praktické. Foto ukázka jídel je zajímavá avšak řekla bych, že recepty jsou v zimě spíše masitější a pro muže. I přesto si lze z tabulek v zimě vybrat plno jiných alternativ.

​Knihu bych doporučila všem, kteří zastávají určitý směr ve stravě jako je například keto dieta, vegetariánství a podobně. Dotyční pochopí, že tyto extrémní výživové směry nejsou udržitelné.

MARKÉTA V.

Rozhodl jsem se začít pracovat na své životosprávě, fyzické a psychické kondici, souvisejícím způsobu stravování a spokojenosti se svým tělem. Ve stejnou dobu se ke mně dostaly informace o Šimonovi a po prvním setkání jsme se domluvili na dlouhodobé spolupráci.

U Šimona mi vyhovuje především jeho přístup a nadšení, se kterým se ke klientovi věnuje. Nic není direktivní, jedná se především o důkladnější vysvětlení fungování lidského těla a následné doporučené kroky k docílení nejlepších výsledků.

Momentálně jsem u 3. fáze a těším se, kam mě to dále posune. Určitě si přeji, aby se tento upravený způsob žití stal mou automatickou součástí.

Služby Šimona bych doporučil každému, kdo je pevně odhodlán začít na sobě dlouhodobě pracovat, ne se skrývat za krátkodobé nefungující rychlodiety.

TOM ROBIN

Šimona jsem oslovila před rokem v prosinci, měla jsem chuť zvítězit nad únavou, ekzémy, seboroickou dermatitidou a bolestí kyčle. Dlouhodobě mne vyčerpával koloběh péče o rodinu, domácnost a práce. Myslela jsem si, že dělám pro sebe dost, dávkovala jsem si pravidelně různé vitamíny a doplňky.

Dlouhodobá spolupráce se Šimonem mne mile překvapila. Šimonovi téměř encyklopedické znalosti podložené moderními vědeckými studiemi v tolika směrech mne vždy ujistily a dodaly důvěry ve změny, které jsem dělala. Největší změnou byl u mne jídelníček a zavedení pravidelných silových tréninků. Hlídala jsem si i dostatečný spánek. Ocenila jsem sdílené tabulky, které Šimon upravoval podle sezonního stravování, a ve kterých kontroloval plnění pohybových aktivit. Tabulky mne pomohly „být stále v programu“, po čase se zavedené změny zautomatizovaly a nemusela jsem na ně téměř myslet.  Šimon mne také pomohl zrevidovat doplňky stravy. 

Po roce spolupráce se cítím lehčí, zdravější, pokožka je poprvé v zimě bez ekzémů! Vyhnulo se mne podzimní nachlazení, větší únava. Ve svém denním režimu mám vyznačená okénka pro sebe  - na cvičení.  Spolupráci se Šimonem mohu jen doporučit. Je fajn, když na vás dohlíží odborník 🙂 Protože pokud správně funguje tělo, je lépe i na duši a život je radostnější… 🙂

LUCIE RICHTEROVÁ